Realizované výstavy a akce, stránka 13

Realizované výstavy a akceaneb co se u nás dělo

JAK SE CO DĚLÁ I: ŠLÁPOTY V NITÍCH A OLEJI

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy ŠLÁPOTY V NITÍCH A OLEJI Na první výstavě z cyklu JAK SE CO DĚLÁ představují svou tvorbu Stanislava Šrejberová a Helena Šrůtková. V rámci výstavy se v sobotu 10. 10. uskuteční „Veletrh aktivit“, na nějž jsou zváni všichni zvědaví a hlavně všichni tvořiví.

Vernisáž se koná v pátek 25. 9. 2015 od 17 hodin. Výstava se koná v Galerii Julie W. Mezerové a je přístupná do 18. 10. 2015.

RETROvýstava

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž RETRO-výstavy. Dobrodružnou cestu do každodenního života ve 20. století připravilo muzeum ve spolupráci se sběratelem p. Jiřím Laštovičkou a jeho přáteli.

Jak je již dobrým zvykem, připravena je řada překvapení - výstava je prodejní, o jednotlivé starožitnosti bude možné se ucházet formou dražebních nabídek. V jejím rámci se uskuteční také Muzejní bleší trh, na který jste zváni v sobotu 17. 10. 2015. Na úplný závěr výstavy, v neděli 25. 10., proběhne prodej vydražených vystavených předmětů. Těšíme se na Vás ve starých časech!

Vernisáž se koná 11. 9. 2015 v 17:00. Výstava je přístupná do 25. 10. 2015.

LETNÍ ČAPKOVSKÉ SOIRÉE

Městské muzeum srdečně zve na čapkovský podvečer, věnovaný 125. výročí stěhování rodiny MUDr. Antonína Čapka do Úpice, které se uskutečnilo v červenci roku 1890. Těšit se můžete na přednášku velkého „čapkovce“ našeho kraje pana Aleše Fetterse, na čtení z děl sourozenců Čapkových i ukázky z archivních materiálů k rodině Čapkově, které jsou uloženy právě v Úpici.

Občerstvení zajištěno.

Těšíme se na Vás v Městském muzeu a galerii JWM v Úpici ve středu 15. července v 17 hodin.

8. úpická muzejní noc - MUZEJNÍ NOC VÝTVARNÁ 13. 6. 2015

OTEVŘENÍ ZEMĚDĚLSKÉHO MUZEA V RADČI

14:00 – 18:00 - prohlídky s průvodci, ukázky řemesel

15.00 - otevření česko – polské expozice :bohatý program, občerstvení, udírna

SRDEČNĚ ZVE CHALUPĚNÍ, Z. S.

PUTOVÁNÍ PO FÁBORCÍCH

18:00 začátek putování z areálu Zemědělského muzea v Radči

- dobrodružná cesta do Úpice s úkoly a soutěžemi

KONÁ SE POUZE ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ

MUZEJNÍ NOC VÝTVARNÁ NA STARÉ RADNICI

19:00 – 22:00

19:00 – 21:00 VÝTVARNÝ WORKSHOP

- frotáž, mozaika, vyškrabování, výroba přívěsků z kůže

a další aktivity pro velké i malé

21:00 PŘEDNÁŠKA: ŘEČ OBRAZŮ J. W. MEZEROVÉ

- o sbírce Městského muzea a galerie JWM přednáší J. Nešněrová

8. ÚPICKÁ MUZEUJNÍ NOC aneb DEN NA NOC V MUZEU

Městské muzeum a galerie JWM v Úpici a Zemědělské muzeum Radeč srdečně zvou na velkou muzejní sobotu.

Dne 13. 6. 2015 bude v Radči slavnostně otevřeno Zemědělské muzeum zřízené spolkem Chalupění. Slavnostní program s prohlídkami expozic, hudbou a občerstvením bude v areálu zemědělského muzea probíhat od 14 do 18 hodin.

Na program Zemědělského muzea naváže 8. úpická muzejní noc. Pro děti i dospělé bude připraveno zábavné putování z Radče na úpické náměstí a bohatý program v budově staré radnice.

Putování se za nepříznivého počasí konat nebude a účastníci slavnosti v Radči budou moci k přesunu do Úpice využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Program muzejní noci na staré radnici bude probíhat od 19. do 22. hodiny večerní.

Těšíme se na Vás!

JÍZDNÍ ŘÁD ÚPICE - RADEČ:

Nabízíme dopravu autobusem tam i zpět:

TAM:

Batňovice, Obecní úřad 13.30 14.30

Batňovice, pod kostelem 13.32 14.32

Batňovice, Na Mýtě 13.33 14.33

Úpice, Sychrov 13.35 14.35

Úpice, most II.odboje 13.37 14.37

Úpice, most F.L.Riegra 13.39 14.39

Úpice, Podrač 13.42 14.42

Úpice, Radeč Jednota 13.44 14.44

ZPĚT

v 17.30 a 18.30

Patronem dopravy je Město Úpice.

Vernisáž výstavy - Z NAŠICH PLENÉRŮ A VÝLETŮ DO MINULOSTI

Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž výstavy prací studentů výtvarného oboru ZUŠ A. M. Buxton Úpice. Výstava nazvaná Z našich plenérůl a výletů do minulosti je průřezem tvorby žáků vedených p. uč. Janou Wolfovou.

Vernisáž se koná v pátek 29. 5. od 16,30. Výstava potrvá do 21. 6. 2015.

Přednáška - JIŘÍ PADEVĚT: KRVAVÉ FINÁLE

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na besedu s ředitelem nakladatelství Academia a nositelem hlavní ceny Magnesia Litera 2014, spisovatelem Jiřím Padevětem. Jiří Padevět přijede do Úpice představit mimo jiné i svou nejnovější knihu, kterou je Krvavé finále, historický průvodce událostmi konce 2. světové války v českých zemích. Knihu bude možno v rámci besedy také zakoupit.

Beseda se koná v rámci cyklu akcí věnovaných 70. výročí konce 2. světové války v Evropě.

Těšíme se na Vás v muzeu v pondělí 27. 4. 2015 v 17 hodin.

VERNISÁŽ VÝSTAVY - 1945. HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE III

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy 1945: Úpice - Raatsch. Fotografická svědectví provedou návštěvníky nejen radostí z osvobození, připomenou také další rozměry událostí jara roku 1945 i vzpomínky na předcházející válečné roky. A to není všecho. Unikátní soubor fotografií ze staré Radče připomene i další zásadní událost našich regionálních, i globálních evropských dějin, kterou porážka Hitlerovy Třetí říše v důsledku přinesla - odsun německého obyvatelstva a s ním spojenou proměnu tváře obcí a měst v českém pohraničí.

Třetí výstava z cyklu Hledání zmizelé Úpice je pořádána k 70. výroční ukončení 2. světové války v Evropě. Těšíme se na Vás v pátek 24. 4. 2015 v 17 hodin!

Těšíme se na Vás na vernisáži 24. 4. 2015 v 17 hodin!

PŘEDNÁŠKA: KONEC II. SVĚTOVÉ VÁLKY NA ÚPICKU

Městské muzeum srdečně zve na přenášku Josefa Cabadaje na téma Konec II. světové války na Úpicku. Poutavý i děsivý příběh květnových dnů roku 1945, doplněný promítáním zajímavých historických fotografií pocházejících nejen z archivu městského muzea, připomene 70. výročí skončení II. světové války v Evropě. Těšíme se na Vás v pondělí 16. 3. 2015 v 17 hodin v muzeu!

Pozvánka na vernisáž: S DŮVĚROU OBRAŤTE SE NA NAŠI FIRMU!

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové Úpice srdečně zve na vernisáž výstavy S DŮVĚROU OBRAŤTE SE NA NAŠI FITMU! ANEB REKLAMA VE STARÉ ÚPICI. Přijďte se ponořit do poezie reklamy na papírových plakátech, inzerátech a malovaných sklíčkách, která promítal biograf Světozor ve 20. - 40. letech 20. století. Přijďte se jejich prostřednictvím toulat starou ÚpicÍ!

Těšíme s ena Vás na vernisáži v pátek 6. 3. od 17 hodin.

Výstava je přístupná do 12. 4. 2015

KONEC II. SVĚTOVÉ VÁLKY A ÚPICKÉ MUZEUM

Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na cyklus akcí věnovaných 70. výročí skončení II. světové války. V jeho rámci se uskuteční několik přednášek a velká výstava "1945. Hledání zmizelé Úpice III". Těšit se můžete nejen na dokumentární fotografie z depozitáře městského muzea, ale také na jedinečný soubor snímků ze staré Radče, který bude veřejnosti představen úplně poprvé.

Mezi přednášejícími budeme mít tu čest uvítat i hosta z Prahy - 27. 4. přijede přednášet Jiří Padevět, ředitel nakladatelství Academia a autor úspěšných historických "průvodců" (ocenění Magnesia Litera 2014), který k letošnímu výročí vydává knihu "Krvavé finále. Jaro 1945 v českých zemích".

První přednáška proběhne již v březnu: v pondělí 16. 3. 2015, 17:00 přednáší Bc. Josef Cabadaj na téma 70. LET OD SKONČENÍ II. SVĚTOVÉ VÁLKY: KONEC II. SVĚTOVÉ VÁLKY NA ÚPICKU.

KAREL KAPOUN A ÚPICE UŽ 100 LET SPOLU

Psal se rok 1915, když Úpice poprvé uvítala mladého učitele, nadaného kreslíře Karla Kapouna (1896 - 1970). Rodáka z Poličky přivedla do města světová válka, která krátce před tím pohltila většinu místních pedagogů. A ani Kapounovi se vojenská služba ve vírech Velké války nevyhnula – vrátil se z ní však naštěstí živ a zdráv. Setkání s Úpicí pro něj ovšem bylo v jistém smyslu osudným. Za svého meziválečného působení v našem kraji se stal jedním z úpických výtvarníků.

Stoleté výročí vynikajícího amatéra, muže, který věrně zachycoval podoby přírodní i městské krajiny našeho regionu, připomene Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici ve spolupráci s výtvarníkovými dědici velkou výstavou.

Že Vám není Karel Kapoun cizí? Že i u Vás doma chováte stopu jeho umění? Obracíme se na všechny milovníky výtvarného umění a majitele grafik, kreseb a maleb Karla Kapouna, aby se přihlásili v muzeu a aby zvážili možnost zúčastnit se chystané výstavy. Pojďme se vzájemně podělit o krásu, kterou Karel Kapoun v našem městě a širokém okolí zanechal a vzdát mu zasloužený hold!

Všem, kdo se rozhodnou se výstavy účastnit, srdečně děkujeme!

PŘEDNÁŠKA: ŠPANĚLSKÝ KARNEVAL - FIESTAS DE MOROS Y CRISTIANOS EN ELDA

16. 2. 2015, 17:00

Mysleli jste, že karneval je slavnost výlučně jihoamerická? Přijďte se přesvědčit, že to tak není! Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na cestopisné vyprávění fotografa Jaroslava Bendy o tradičních fiestách v současném Španělsku. Promítání dokumentárních i uměleckých fotografií ze Slavnosti Maurů a křesťanů, velkého karnevalového svátku španělské lidové kultury, doplní zasvěcené vyprávění jejich autora, který jezdí slavnosti do španělské Eldy dokumentovat pravidelně.

Těšíme se na Vás v Městském muzeu!

35 LET VÝTVARNÉ SKUPINY ÚPICE (1980 - 2015)

35 LET VÝTVARNÉ SKUPINY ÚPICE (1980 - 2015)

První pondělí v lednu 1980 se v ZK ROH v Úpici poprvé sešla parta se zájmem o kreslení a malování, aby zde pod vedením Aleše Řezníka rozvíjela svůj talent. Řada členů vydržela dodnes. K tomuto výročí přichystali současní členové spolku ve spolupráci s Městským muzeem a galerií Julie W. Mezerové vzpomínkovou výstavu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na výtvarné práce z pěti let, která uplynula od poslední úpické výstavy spolku, ale také na práce z hluboké minulosti.

Vernisáž se koná v pátek 23. 1. 2015 od 17 hodin. Výstava je přístupná do neděle 22. 2. 2015.

KŘEST KNIHY OSUDY MĚSTA ÚPICE

Autoři právě vycházející knihy Osudy města Úpice Monika Voleská a Antonín Kubíček srdečně zvou na slavnostní křest své publikace, který proběhne v Městském muzeu a galerii JWM dne 18. 12. od 18 hodin.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz