městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Kalendář akcí
Datum Název Místo Popis
9. 9. 2019 17:00 PŘEDNÁŠKA: Dr. Karel Řehák - Tři tragická úmrtí: Štefánik - Masaryk - Dubček NKP Dřevěnka Úpice

Přednášející Dr. Karel Řehák se ve své 10. přednášce v úpickém muzeu v podstatě nebude věnovat významu těchto výrazných osobností, ale plně se zaměří na ony tragické události: zřícení letadla - pád z okna - autohavárii. V závěru jednotlivých částí přednášky se bude zabývat také analýzou současných názorů na tyto události a stanovisek k nim.

Těšíme se na Vás ve starém lokále na Dřevěnce!


23. 9. 2019 17:00

Na dobu, kdy byla "dítětem nepřátel Říše" zavzpomíná v přednášce spolupořádané se Svazem bojovníku za svobodu - Oblastním výborem Trutnov.

Těšíme se na Vás!

!POZOR! Přednáška se koná v Loutkovém divadélku (Dr. Ant. Hejny 133, Úpice) !POZOR!Místo: Loutkové divadélko Úpice
Začátek: 23. 9. 2019 17:00
'>Přednáška v Loutkovém divadle - Ing. Alena Staňková: PATŘILA JSEM K DĚTEM NEPŘÁTEL ŘÍŠE
Loutkové divadélko Úpice

Rodiče Ing. Aleny Staňkové z Prahy byli za druhé světové války zapojeni do protinacistického odboje a za tuto svoji činnost byli nacisty popraveni. Sama Alena Staňková, tehdy ještě malá dívka, byla označena za nepřítele nacistického režimu a spolu s dalšími více než čtyřiceti dětmi s podobným osudem byla v srpnu 1942 internována na zámečku Jenerálka v Praze. Od dubna 1944 do dubna 1945 byla pak vězněna v internačním táboře ve Svatobořicích na Hodonínsku, v závěru války v táboře v Plané nad Lužnicí.

Na dobu, kdy byla "dítětem nepřátel Říše" zavzpomíná v přednášce spolupořádané se Svazem bojovníku za svobodu - Oblastním výborem Trutnov.

Těšíme se na Vás!

!POZOR! Přednáška se koná v Loutkovém divadélku (Dr. Ant. Hejny 133, Úpice) !POZOR!