PŘELOM ROKU 2020-21

Založeno: 18.12.2020 13:16

Muzeum

STARÝ ROK 2020 ukončujeme velikým poděkováním všem, kdo reagovali na naši výzvu a zapojili se výtvarně do plenérové výstavy VÁNOCE VENKU. S potěšením můžeme připomenout, že svými výtvarnými pracemi tuto výstavu vytvořily nejen jednotlivé děti a kolektivy z mateřských a základních škol, ale tentokrát se připojili i dospělí. Sešlo se tak více než 70 obrázků a vystřihovánek, které si můžete prohlédnout na úpickém náměstí při své procházce až do konce prosince (viz fotogalerie).

 

DO NOVÉHO ROKU 2021 bychom Vám rádi popřáli především dobré zdraví!!!

A také – aby se vše okolo nás vrátilo do „normálních“ kolejí, což Vám umožní realizovat své plány a třeba si plnit i své sny.

Těšíme se na setkávání s Vámi při výstavách a dalších akcích, které Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové na rok 2021 připravuje.

 

Na základě vládního nařízení musejí být nyní Muzeum i Dřevěnka zavřené.

Pokud to bude možné a provoz všech muzeí nebude omezen dalšími vydanými zákazy,

leden 2021 nabídne:

 

V MUZEU – VE STARÉ RADNICI

můžete kromě stálých expozic, které jsou zaměřené národopisně, na historii města a regionu, hrad Vizmburk a na historii rodiny MUDr. Antonína Čapka, navštívit tyto výstavy:

 

STANISLAV HRUBÝ: Z MÉHO POHLEDU

Od makra až po krajinu / Jak se co dělá VI.

Výstava úpického autora, který svými fotografiemi dokáže zachytit nádherné přírodní detaily i krásu pomíjivého okamžiku.

Výstava bude otevřena do 28. 2.

 

HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VIII.

Čas ve městě – město v čase

Další pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice tentokrát není zaměřené na konkrétní desetiletí, ale připomene Vám to, co si pamatujete Vy, Vaši rodiče či prarodiče – Úpici 20. století. Zveme Vás na procházku naším městem prostřednictvím fotografií z rodinných fotoalb, která jste nám zapůjčili Vy, návštěvníci.

Výstava bude otevřena do 28. 3.

 

NKP DŘEVĚNKA

bude od ledna také zpřístupněna. Návštěvníky očekává expozice skanzenového typu, která je vtáhne do života na malém městě ve 2. polovině 19. a v 1. polovině 20. století. Rovněž se můžete potěšit prohlídkou vystavených historických kočárků (pro děti i pro panenky) ze sbírky paní L. Krejcarové.

A kromě toho jsme pro Vás připravili připomenutí toho, „jak se dělal Dřevěnce nový kabát“ – několik desítek vystavených fotografií zachycuje rekonstrukci Dřevěnky, která byla ukončena v r. 2018.

 

Otevírací doba obou objektů:

sobota 2. 1. a neděle 3. 1. od 13 do 16 h

od 5. 1. je otevřeno: úterý-sobota 10-12 a 13-17 h / neděle 13-16 h                 

                                                                                   Vaše MUZEUM

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz