MUZEJNÍ SPOLEČNOST ANEB "MUZEALITA JE HODNOTA"

Založeno: 10.02.2014 15:39

Muzeum

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové, naše úpické muzeum, je v mnoha směrech drobounkou institucí. Má maličké depozitární prostory, a tudíž i nerozsáhlé sbírky. Stará se o ně malý tým. A někdy návštěvníci pociťují, že i prostor expozic uvnitř jinak velkého domu, jakým stará radnice bezesporu je, dovede být malý.

Ne všechno v našem muzeu je ale tak drobné. Uchovávat paměť, starat se o to, aby při přetavování našich jednotlivých pamětí v obecnější dějiny nezmizelo něco důležitého, pečovat o půdu, na níž může nová paměť bezpečně vyrůstat - to jsou velké úkoly. A muzea a galerie patří mezi instituce, které tyto úkoly mají plnit - bez ohledu na to, jak velké samy jsou.

Právě proto by muzeum bez ohledu na svou velikost mělo dbát na spolupráci se všemi, kdo se zabývají vlastivědou našeho kraje, jeho dějinami a kulturou, zkrátka s odbornou veřejností (i když se mnozí z nás za odborníky neoznačujeme a ani se tak necítíme).

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové zve srdečně všechny příznivce historie a vlastivědy Úpicka do Muzejní společnosti, která právě při muzeu vzniká. Prosíme, hlaste se do 1. 4. 2014 na emailu mmgu@mmgu.cz.

Další informace naleznete na webu Městského muzea a galerie www.mmgu.cz, nebo Vám je ochotně poskytnou členové muzejního týmu.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz