KAREL KAPOUN A ÚPICE UŽ 100 LET SPOLU

Založeno: 19.01.2015 08:40

Muzeum

Psal se rok 1915, když Úpice poprvé uvítala mladého učitele, nadaného kreslíře Karla Kapouna (1896 - 1970). Rodáka z Poličky přivedla do města světová válka, která krátce před tím pohltila většinu místních pedagogů. A ani Kapounovi se vojenská služba ve vírech Velké války nevyhnula – vrátil se z ní však naštěstí živ a zdráv. Setkání s Úpicí pro něj ovšem bylo v jistém smyslu osudným. Za svého meziválečného působení v našem kraji se stal jedním z úpických výtvarníků.

Stoleté výročí vynikajícího amatéra, muže, který věrně zachycoval podoby přírodní i městské krajiny našeho regionu, připomene Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici ve spolupráci s výtvarníkovými dědici velkou výstavou.

Že Vám není Karel Kapoun cizí? Že i u Vás doma chováte stopu jeho umění? Obracíme se na všechny milovníky výtvarného umění a majitele grafik, kreseb a maleb Karla Kapouna, aby se přihlásili v muzeu a aby zvážili možnost zúčastnit se chystané výstavy. Pojďme se vzájemně podělit o krásu, kterou Karel Kapoun v našem městě a širokém okolí zanechal a vzdát mu zasloužený hold!

Všem, kdo se rozhodnou se výstavy účastnit, srdečně děkujeme!

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz