ČARODĚJNICKÝ REJ

Založeno: 25.04.2022 14:07

Muzeum

Po dlouhé pauze, kdy se kulturní a společenské akce nemohly konat, protože zlo covidu bylo mnohem nebezpečnější než zlé čarodějnice, se letos konečně budeme moci společně setkat a pořádně si užít svátek všech čarodějnic, čarodějek, čarodějů, čáryfuků...

Tímto dnem je sobota 30. dubna 2022! Sejdeme se v 18:00 hodin na úpickém Náměstí T. G. Masaryka. Poslechneme si pár čarodějných písniček a můžeme si i zakřepčit a zarejdit (tedy si zatančit). Děti, které budou mít čarodějnické kostýmy nebo masky, si budou moci ozkoušet svou šikovnost v několika soutěžích. Za své výkony získají nějakou tu sladkost, ale také Koněnku (poukázku na projížďku vozem taženým koňmi) a Buřtěnku (za kterou pak dostanou buřtíka k opékání). Bude zde také vyhlášeno a oceněno 10 dětí, které budou mít nejlepší čarodějnický kostým či masku. Přibližně v 19.30 hodin se vydáme průvodem, který můžete (ale nemusíte) rozzářit svým lampiónem, na Dlouhé Záhony, kde bude připravena vatra. Upálíme na ní jednu opravdu zlou a zákeřnou čarodějnici, kterou se nám podařilo odchytit, a budete si moci opéct buřtíky. Pro dobou náladu k tomu bude hrát DJ Cruzze.

Akci s finanční podporou města Úpice pořádají ve spolupráci: ZŠ Bratří Čapků Úpice, Městské kulturní středisko Úpice, Městské muzeum a galerie JWM Úpice, rodina Lelkova.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz