VÝSTAVA SPOLKU PODKRKONOŠSKÝCH VÝTVARNÍKŮ TRUTNOV

Založeno: 18.01.2024 15:21

Muzeum

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na Výstavu Spolku Podkrkonošských výtvarníků. Na Staré úpické radnici se představí současní členové spolku pestrou mozaikou výtvarných žánrů od malby, kresby, grafiky, přes fotografii, dřevěné a kamenné plastiky, keramiku, textilní techniky až po tematické krajky tvořené paličkováním. A co o sobě říkají podkrkonošští výtvarníci sami?

„Spolek byl založen na základě veřejné výzvy v roce 1989. Počátek devadesátých let činnostem různých sdružení moc nepřál. Spolu s euforií, nabytou svobodou a nadějí přišel také individualismus: stav mysli neslučitelný se spolkovým režimem. Nástrahám nové doby však čerstvě vzniklá parta výtvarníků odolala. Na srdci jí ležela hlavně prosperita spolku, výtvarný růst a v neposlední řadě i rozvíjení společného aktivního života. V řadách spolku se od jeho vzniku vystřídaly desítky více či méně aktivních výtvarníků.

Prezentování děl na společných či autorských výstavách se nestalo zdaleka jedinou spolkovou činností. Členové pořádají, nebo se účastní výtvarných plenérů u nás i v zahraničí. Občasné jsou i oblíbené akce jako „cyklovýlety“, nebo třeba zimní "běžkopěšky." Ke třicátému výročí vzniku uspořádal v roce 2019 spolek 1. Výtvarnický ples, jehož výtěžek věnoval výtvarnému oboru trutnovské ZUŠ. Zkrátka spolek spolu spolkově, společně a spokojeně žije.“

Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 26. 1. v 17 hodin na staré úpické radnici. Výstava je přístupná od 27. 1. do 10. 3. 2024.

Pozor! Otevírací doba muzea je na přechodnou dobu upravena na út – ne: 13–17.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz