Aktuální

Aktuální výstavy a akceaneb co se u nás právě děje

JARNÍ DÍLNIČKY

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na tradiční jarní dílničku. Pro velké i malé je připraveno vyrábění z papíru a přírodních materiálů v prostrorách velikonočně vyzdobené Dřevěnky. Přijďte se jarně naladit a vyrobit si něco hezkého! Těšíme se na Vás v sobotu 9. 3. od 14 do 17 hodin!

Expozice jsou po dobu konání dílniček přístupné za obvyklých podmínek. Vstupné na dílničky je dobrovolné.

OD POPELCE K VELIKÉ NOCI. Půst a Velikonoce na DřevěnceMěstské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy "Od Popelce k Veliké noci. Půst a Velikonoce na Dřevěnce". Tradiční expozice vázaná na tu část církevního roku, kterou naši předkové považovali za nejdůležitější, je věnována lidovým tradicím období půstu a Velikonoc a vzhledem k letošnímu brzkému termínu svátků také částečně zimě na venkově. Přijměte pozvání do skoro pohádkového světa staročeského čekání na jaro a prožijte šest postních nedělí a zázrak Vzkříšení na Dřevěnce.

Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 16. 2. 2024 již tradičně v 17 hodin na Dřevěnce!

 

VÝSTAVA SPOLKU PODKRKONOŠSKÝCH VÝTVARNÍKŮ TRUTNOV

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na Výstavu Spolku Podkrkonošských výtvarníků. Na Staré úpické radnici se představí současní členové spolku pestrou mozaikou výtvarných žánrů od malby, kresby, grafiky, přes fotografii, dřevěné a kamenné plastiky, keramiku, textilní techniky až po tematické krajky tvořené paličkováním. A co o sobě říkají podkrkonošští výtvarníci sami?

„Spolek byl založen na základě veřejné výzvy v roce 1989. Počátek devadesátých let činnostem různých sdružení moc nepřál. Spolu s euforií, nabytou svobodou a nadějí přišel také individualismus: stav mysli neslučitelný se spolkovým režimem. Nástrahám nové doby však čerstvě vzniklá parta výtvarníků odolala. Na srdci jí ležela hlavně prosperita spolku, výtvarný růst a v neposlední řadě i rozvíjení společného aktivního života. V řadách spolku se od jeho vzniku vystřídaly desítky více či méně aktivních výtvarníků.

Prezentování děl na společných či autorských výstavách se nestalo zdaleka jedinou spolkovou činností. Členové pořádají, nebo se účastní výtvarných plenérů u nás i v zahraničí. Občasné jsou i oblíbené akce jako „cyklovýlety“, nebo třeba zimní "běžkopěšky." Ke třicátému výročí vzniku uspořádal v roce 2019 spolek 1. Výtvarnický ples, jehož výtěžek věnoval výtvarnému oboru trutnovské ZUŠ. Zkrátka spolek spolu spolkově, společně a spokojeně žije.“

Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 26. 1. v 17 hodin na staré úpické radnici. Výstava je přístupná od 27. 1. do 10. 3. 2024.

Pozor! Otevírací doba muzea je na přechodnou dobu upravena na út – ne: 13–17.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz