LÉTO 2015 S KARLEM KAPOUNEM

Založeno: 17.07.2014 11:28

Muzeum

Léto je v plném proudu a s ním i prázdniny. Ale všichni se určitě alespoň ve skrytu duše těšíme na léto příští. I muzeum už vyhlíží příští velkou letní výstavu. A nebude to výstava ledajaká. Věnujeme ji jedné z malířských osobností , které v Úpici, jejím okolí a potažmo v celém našem regionu zanechaly nesmazatelnou stopu - Karlu Kapounovi.

Rodák z Poličky byl takřka současníkem Julie Winterové Mezerové. Vydal se na pedagogickou dráhu, po demobilizaci v roce 1919 působil střídavě na školách v Zálesí a v Úpici,později odešel do Trutnova. Svou tvorbu věnoval kraji, který se mu stal domovem, kraji, který si zamiloval, kraji, který jeho obrazy chová v soukromých domech i na úřadech či školách dodnes.

Právě proto, že s námi Karel Kapoun, ač nenápadný a po odchodu z Úpice do Trutnova snad i trochu zapomenutý, prostřednictvím svých děl žije stále, rozhodli jsme se letní výstavu v roce 2015 koncipovat trochu jinak, než je třeba obvyklé. Pokusíme se sestavit výstavu z obrazů, kreseb a grafik v soukromém vlastnictví a tak přivést do výstavních místností obrazy, které se nikdy před tím neměly možnost setkat.

Obracíme se na všechny milovníky výtvarného umění a majitele grafik, kreseb a maleb Karla Kapouna, aby se přihlásili v muzeu a aby zvážili možnost výstavy se zúčastnit. Pojďme se vzájemně podělit o krásu, kterou Karel Kapoun v našem městě a širokém okolí zanechal a vzdát mu k nedožitým 99. narozeninám zasloužený hold!

Všem, kdo se rozhodnou se výstavy účastnit, srdečně děkujeme!

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz