JAK SE CO DĚLÁ. Nový výstavní cyklus v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové

Založeno: 17.08.2015 08:59

Muzeum

Nový výstavní cyklus, který městské muzeum zahajuje letos na podzim, dostal do vínku čapkovský název. A nestalo se tak náhodou. V duchu úvah Karla Čapka o obyčejném člověku jako člověku tvořivém, člověku neustále se rozvíjejícím a vlastní aktivitou budujícím svět okolo sebe samého budeme představovat veřejnosti právě takové lidi. Ty, kteří umí něco, co my ostatní třeba neumíme. Ty, kteří se věnují koníčkům, o jejichž existenci my ostatní třeba nemáme ani ponětí. Ty, kteří se neustále rozvíjejí a protože vědí, „jak se (ně)co dělá“, mohou být inspirací i nám ostatním. A to všechno v duchu pravidla, že hodnotu člověka nedělá počet akademických titulů nebo značka oblečení, ale právě jeho tvůrčí duch.

Výstavním projektům z cyklu "Jak se co dělá" bude každý podzim zapůjčena Galerie Julie W. Mezerové (3. patro muzea). Ani to není náhoda. Byla to Paní malířka, kdo podporoval úpické žáky a žačky, kdo je vedl svým osobním příkladem k aktivnímu, tvořivému přístupu ke světu kolem – i ke světu v člověku samotném.

Prosíme všechny zájemce, kteří by na projektu chtěli do budoucna spolupracovat, aby kontaktovali muzeum v otevíracích hodinách nebo na emailové adrese mmgu@mmgu.cz. Těšíme se na Vás!

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz