DALŠÍ INFORMACE

Založeno: 06.06.2023 15:18

Ostatní

aktualizováno 7. 6. 2023

** TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM

Do gesce Městského muzea a galerie J. W. Mezerové patří také městské Turistické informační centrum. Sídlí v budově čp. 31 na Náměstí T. G. Masaryka v Úpici a je pro veřejnost otevřeno od pondělí do pátku 9-12, 13-17 hodin a v sobotu 9-13 hodin (v den, kdy je svátek, je TIC zavřeno).  V TIC získáte zajímavé tipy na výlety, informace o možnostech ubytování a stravování v Úpici a okolí, přehled o sportovních, kulturních a společenských akcích. Můžete si zde zakoupit místní tiskoviny, turistické deníky, známky, vizitky, nálepky, magnetky, pohlednice a odznaky Úpice, štítky na turistické hole, upomínkové předměty a drobné dárky. TIC zajišťuje také předprodej vstupenek na divadelní představení, koncerty, zábavné pořady a další akce, které se konají v úpickém Divadle A. Jiráska a v nejbližším okolí.

** VÝROČNÍ TURISTICKÁ VIZITKA A PAMĚTNÍ RAZÍTKO

V roce 2023, kdy si připomínáme 130 let od narození J. W. Mezerové, vydalo Muzeum výroční turistickou vizitku věnovanou naší Paní malířce. Vizitku si můžete zakoupit v Turistickém informačním centru Úpice.  Rovněž je k dispozici pamětní razítko, na kterém je jedna z květinových kreseb J. W. Mezerové.

** MUZEJNÍ BADATELNA-KNIHOVNA

Letní měsíce jsou obdobím dovolených, a proto prosíme zájemce o badatelskou činnost, kteří plánují navštívit naši muzejní badatelnu-knihovnu, aby si termín své návštěvy předem sjednali telefonicky na čísle 739 651 294, nebo e-mailem: kuratorsbirek@mmgu.cz.

** POUŤ NA DŘEVĚNCE

Poslední červencový víkend – tedy v době úpické Svatojakubské pouti – bude Dřevěnka otevřena! Kromě návštěvy výstavy Pohádková Dřevěnka jste srdečně zváni 28.-29. 7.  také na zahradu Dřevěnky, kde Městské kulturní středisko Úpice pořádá akci Pouť na Dřevěnce: dva dny s programem, občerstvením a příjemným posezením na zahradě Dřevěnky. V pátek 28. 7. od 17 hodin se rozezní koncert Městské hudby Úpice a od 20 hodin zahraje k tanci i poslechu Kosťa a spol. V sobotu 29. 7. od 11 a od 14 hodin nabídne Klub loutkářů Úpice pohádku O mlsné Kateřině, od 15 a od 17:30 hodin předvede Vojta Vrtek své kejklířské kusy a kousky, od 16 hodin si můžete užít temperamentní Bubenickou show skupiny Wild Sticks, od 19 hodin zahraje k tanci i poslechu skupina Koyoti (tramp a country muzika, prostě pohoda) a tento večer vtipně doplní divadlo Klepadlo krátkými pohádkami „jen“ pro dospělé. V sobotu od 10 do 17 hodin si můžete ve stáncích na zahradě Dřevěnky koupit i hezké rukodělné výrobky a je připravena dílnička pro děti. Prodej občerstvení je zajištěn na oba dny v době trvání programu.

 

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz