městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

 • KAREL KAPOUN: MALÍŘ, GRAFIK, PAN UČITEL

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  KAREL KAPOUN: MALÍŘ, GRAFIK, PAN UČITEL

  Letos je tomu právě 100 let, kdy z rodné Poličky přišel do Úpice nadaný výtvarník a pegadog Karel Kapoun. Ačkoliv na Úpicku působil soustavně až od roku 1920 a opustil je v roce 1945 (poté se s rodinou přestěhoval do Trutnova, kde žil, pracoval a tvořil dalších 20 let), jeho stopa v našem kraji je nesmazatelná. Jeho obrázky zdobí řadu domů soukromých i veřejných celá desetiletí.

  K významnému výročí přichystalo Městské muzeum a galerie JWM ve spolupráci s dědici Karla Kapouna velkou výstavu. K vidění nabízí skoro 400 kreseb, akvarelů a grafik, kterými se Karel Kapoun vyznával znovu a znovu k lásce k výtvarnému umění a především lásce k našemu kraji. Srdečně děkujeme všem, kdo se na přípravě výstavy podíleli zápůjčkou, zejména pak rodině Kapounově z Děčína za velkorysou zápůjčku z malířovy rozsáhlé pozůstalosti.

  Výstava je přístupná od 27. 6. do 30. 8. 2015.  comments powered by Disqus

Nepřehlédněte

 • NOC S POHÁDKOU

  Akce, která se koná v rámci 19. ročníku Festivalu muzejních nocí, tematicky navazuje na výstavu Pohádková Dřevěnka, a proto je také nazvána NOC S POHÁDKOU. Je vhodná pro děti školního věku, a to pouze pro ty děti, které na tuto akci přihlásí předem jejich rodiče.Děti si nejen prohlédnou pohádkovou výstavu, ale budou mít i další aktivity – samy připraví pohádkové vystoupení, zažijí pohádkovou…