městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

 • Výstava: VILÉM POKORNÝ

  Napsáno autorem Eva Šlegrová

  Výstava: VILÉM POKORNÝ

  Městské muzeum a galerie Julie Winterové Mezerové v Úpici Vás srdečně zve na výstavu obrazů Viléma Pokorného, která se koná při příležitosti jeho nedožitých 80. narozenin.


  Malíř, samouk, který již od dětských let kreslil, jak se dalo, malíř o němž i Paní Mezerová říkávala, že malíře s jeho talentem by dovedla až do Paříže. Malíř, jehož obrazy zachycují krásu podhorské krajiny. Vilém Pokorný díky lásce ke svému rodnému kraji dokázal promítnout do svých obrazů krásu přírody ve svých proměnách, podobách a ve všech ročních obdobích.

  Tak přijďte zavzpomínat na výtvarníka, uznávaného umělce a člověka, který díky své píli a nadání dokázal ohromit mnohého návštěvníka a jehož obrazy jsou zastoupeny v galeriích po celé republice i v soukromých sbírkách po celém světe.

   

  Vernisáž výstavy se koná tradičně v pátek 17. 6. v 17 hodin a je přístupná od 18. 6. do 4. 9. 2022.


  Těšíme se na Vás!   comments powered by Disqus

Nepřehlédněte

 • KVĚTINKOVÁ DŘEVĚNKA

  Květiny hrály a hrají významnou roli v celé lidské historii, a přestože se jejich význam a tradice mohou mírně lišit v závislosti na lokalitě, všude budou univerzální součástí lidského spojení. Květiny jsou krásné na pohled, mnohé z nich mají příjemnou vůni, a ačkoliv bývají jemné a křehké, mají velikou sílu a moc. Dokážou zútulnit a rozzářit smutný kout, květinový dar přináší radost…