městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

 • Zvolejme třikrát HURÁÁÁÁ!!

  Napsáno autorem Eva Šlegrová

  Zvolejme třikrát HURÁÁÁÁ!!

  Po dlouhé čtyřměsíční pauze Vám můžeme s radostí oznámit, že dveře našeho muzea a Dřevěnky se konečně otevřou, a to v úterý 4. května!!

  A na co se můžete těšit? Kromě stálých expozic jsme v muzeu díky velkému zájmu již podruhé prodloužili tyto dvě skvělé výstavy:

  STANISLAV HRUBÝ: Z MÉHO POHLEDU - Od makra až po krajinu / Jak se co dělá VI.

  Výstava úpického autora, který svými fotografiemi dokáže zachytit nádherné přírodní detaily i krásu pomíjivého okamžiku


  HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VIII. - Čas ve městě – město v čase

  Pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice Vám připomene to, co si pamatujete Vy, Vaši rodiče či prarodiče – Úpici   20. století, a to prostřednictvím fotografií z rodinných alb, která jste nám zapůjčili Vy, naši návštěvníci.

   

  NKP DŘEVĚNKA bude konečně také zpřístupněna. Návštěvníky očekává expozice skanzenového typu, která je vtáhne do života na malém městě ve 2. polovině 19. a v 1. polovině 20. století. Rovněž se můžete potěšit prohlídkou vystavených historických kočárků (pro děti i pro panenky) ze sbírky paní L. Krejcarové.

  A kromě toho jsme pro Vás připravili připomenutí toho, „jak se dělal Dřevěnce nový kabát“ – několik desítek vystavených fotografií zachycuje rekonstrukci Dřevěnky, která byla ukončena v r. 2018.

  Tak neváhejte a přijďte pobejt a znovu načerpat muzejní energii tady u nás, ve staré radnici a na Dřevěnce!

   Už se na Vás moc těšíme!!

  Vaše Muzeum  comments powered by Disqus

Nepřehlédněte

 • Výstava - CTIBOR KOŠŤÁL: FOTOGRAFICKÁ SMRŠŤ /aneb 55 let s hledáčkem/

  Výstava mapuje fotografickou tvorbu Ctibora Košťála téměř od jejího počátku. K vidění budou zdánlivě banální reportážní motivy, opomíjené fragmenty a fotografie z četných zahraničních cest. Chybět nebudou ani snímky z naší krásné země a blízkých Krkonoš. A na výstavě jistě objevíte i mnoho dalších motivů. Bude to zkrátka taková Fotografická smršť…Ing. Ctibor Košťál v několika…