Novoroční okénko aneb co se chystá v roce 2017

Založeno: 29.12.2016 16:37

Muzeum

Starý rok odchází a všichni už tak nějak netrpělivě vyhlížíme první dny jeho nástupce. A navzájem si přejeme, aby to byly dny šťastné, zdravé a veselé, dny úspěšné a vůbec takové, na které stojí za to se těšit ... - a všichni přitom moc dobře víme, že to "jaké to napřesrok bude" můžeme ovlivnit, jen trochu, jen co naše lidské síly stačí, ani o píď více. Možná právě proto se do toho nového roku chceme většinou pořádně zakousnout, píšeme si seznamy s předsevzetími, vymetáme příslovečné kostlivce ze skříní, linkujeme diáře... linkujeme je i my v muzeu - pro radost všem, kteří chtějí v novém roce nejen pracovat, ale také se bavit, dozvídat se něco nového, těšit se pohledem na krásné věci, vzpomínat na minulé časy, nebo vyhlížet do budoucna.

Výstava, která otevře celý roční program, je tak trochu tradičním novoročním dárkem Úpici a Úpickým. Páté pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice nás (na přání návštěvníků vyslovené přesně před rokem) zavede do osmdesátých let dvacátého století, dokumentární i náhodné fotografie ukážou podoby našeho města a proměny života v něm. A pak už se roztočí pestrobarevný kolotoč - čekají nás Velikonoce, jubileum významného regionálního výtvarníka a velkého příznivce našeho muzea pana Josefa Vika, toulání stínem světla ve fotografické výstavě mapující tvorbu Ondřeje Šika, na kterého si dobře pamatujeme. A také dvě velké historické výstavy - jedna bude vyprávět o jednom z hlavních fenoménů naší civilizace: o penězích. Mimo jiné zpřístupní poklady chované v numismatické podsbírce našeho muzea... a jak doufáme, nejen ty:). Druhá pak bude věnována klenotu úpického průmyslu, na podzim nás na výstavě s názvem TONAVA čeká nejen ohlédnutí za vahařskou minulostí, ale především okno do tonavácké budoucnosti. Chybět nebude velká letní výstava, ani tradiční zastavení s nejmladšími úpickými výtvarníky, žáci výtvarného oboru ZUŠ opět před prázdninami představí svůj projekt, a pokračovat bude i výstavní cyklus Jak se co dělá.

Muzejní rok zakončíme tradičně vánoční výstavou. Než se ale zase rozsvítí historická světélka, která ještě nezhasla, a než muzeum zase zavoní vánočním cukrovím a stromečky, které ho ještě neopustily (a do Třech králů, respektive do 8. ledna 2017 neopustí), čeká nás ještě celá řada krásných příležitostí k setkání - přednášky, besedy, zajímaví hosté, tradiční tvořivé dílničky, muzejní noc, letní čapkovské soirée ... těšíte se? My moc! Hlavně na Vás. Tak nashledanou v novém roce a PF 2017! Vaše muzeum

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské muzeum a galerie J. W. Mezerové

Náměstí TGM 30, 542 32 Úpice
IČ:43464114

Mobil: 603 370 572
E-mail: mmgu@mmgu.cz