městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška - Mgr. Pavel Blatník: Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách.
  Městské muzeum srdečně zve na přednášku Mgr. Pavla Blatníka, která je věnována fenoménu lokální železniční dopravy. Jak vypadaly počátky slavných lokálek v našem širším regionu, tedy v SV Čechách, se dozvíte na přednášce spojené s prezentací knihy přednášejícího. Těšíme se na Vás v pondělí 23. 4. 2018 již tradičně v 17 hodin. 

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ.
  Městské muzeum a galerie  JWM srdečně zve na výstavu z díla Jaroslava City, výtvarníka, malíře, spisovatele, ilustrátora a autora večerníčku i kresleného humoru, který svým významem a uměním do daleka přesáhl Náchodsko, svůj rodný kraj. Výstava je pořádána ve spolupráci s paní Zdenou Citovou, Základní školou T. G. Masaryka Náchod a Mgr. Alenou Křivskou.Vernisáž se koná v pátek 20. 4. již…

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VI. 30. LÉTA.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VI. 30. LÉTA.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž šestého pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se ohlédneme za léty třicátými, za dobou, kdy Úpice byla v mnohém ještě "stará", ale zároveň se již pyšnila novými stavbami spojenými s obdobím prvních let Československé republiky a třeba také pokládala moderní kanalizaci. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 13. 4. 2018 v 17…

  Číst dál


 • JARNÍ DÍLNIČKY 2018

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  JARNÍ DÍLNIČKY 2018
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční muzejní Jarní dílničky. Přijďte si vyrobit jarní a velikonoční dekorace, vyzkoušet si, jak jste zruční, nebo se naučit nové techniky při práci s papírem a dalšími materiály!Těšíme se na Vás v sobotu 24. 3. 2018 mezi 13 a 17 hodinou!

  Číst dál


 • Beseda: O úpických domech, lidech a lidičkách na náměstí a v okolí od počátku do konce 20. století
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na besedu pana Jiřího Laštovičky věnovanou úpickým domům a lidem z náměstí a jeho nejbližšího okolí. Přijďte se potěšit starými fotografiemi a společně si popovídat a zavzpomínat na to, jak to u nás "bejvávalo"!Pozor! Z kapacitních důvodů se beseda koná v Loutkovém divadélku Úpice, Dr. A. Hejny 133.Těšíme se na Vás v pondělí 12. 3. již tradičně v 17 hodin.

  Číst dál