městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum galerie JWM zve vechny své příznice na tradiční muzejní předvánoční večírek, sousedské posezení  a popovídání se svařeným vínem, cukrovím a známými i neznámými vánočními koldami.S sebou dobrou náladu, pekaři a pekařky cukroví a muzikanti hudební nástroje!Těšíme se na Vás ve středu 19.12. od 17 hodin ve starém lokále NKP Dřevěnka!POZOR! AKCE SE KONÁ NA NKP DŘEVĚNKA!

  Číst dál


 • VI. ADVENTNÍ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Měseské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční adventní dílničky. Pro velké i malé je připravena nová dávka svátečního tvoření. Přijďte si vyrobit vánoční dekorace a adventně se naladit do starého lokálu na NKP Dřevěnka! Těíme se na Vás v sobotu 8. 12. od 13 do 17 hodin!POZOR! AKCE SE KONÁ NA NKP DŘEVĚNKA.

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - ŠTĚDREJ DEN RÁNO SE PŘIBLIŽUJE S RYCHLOSTÍ! Vánoce na Dřevěnce
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž tradiční vánoční výstavy, která letos nese název vypůjčený z jedné z výpravných podkrkonošských koled. Vánoční nálada, tradiční betlémy, cukroví známé i dávno zapomenuté a mnoho dalšího  -  to všechno na Vás letos čeká na Dřevěnce!Těšíme se na Vás a vernisáží v pátek 23. 11. 2018 v 17 hodin na NKP Dřevěnka.Výstava je…

  Číst dál


 • NEJEN PARNÍ SOBOTA 10. 11.2018

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  NEJEN PARNÍ SOBOTA 10. 11.2018
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na "Nejen parní sobotu", kdy bude po celý den na 26 m dlouhém kolejišti v muzeu v provozu více než 10 lokomotiv, několik drezín a řada (několik desítek) vagonů osobních, nákladních i vojenských. Akce se koná v rámci výstavy "Československo!".Těšíme se na Vás v sobotu 12. 11. 2018 v otevírací době muzea!

  Číst dál


 • Přednáška - Jan Nešněra: Dlouhá cesta ke svobodě. Obrněné vlaky čsl. legií na Rusi
  Městské muzeum a galerie Julie W.Mezerové srdečně zve na další přednášku z muzejního cyklu, které se koná v rámci výstavy Československo! ke 100. výročí vzniku repubiky: O obrněných vlacích československých legií na transsibišské magistrále bude vyprávět a jedinečné fotografie promítat Jan Nešněra. Těšíme se na Vás v pondělí 12. 11. v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!!!!POZOR!!!  …

  Číst dál