městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška - Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine...

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine...
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na další přednášku z cyklu věnovaného regionální historii. Tentokrát se zastavíme u nejstarších kapitol z dějin úpické školy.Těšíme se na Vás v pondělí 29. 4. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Jaro na Dřevěnce s žačkami Aničky Rusové

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Jaro na Dřevěnce s žačkami Aničky Rusové
  Po úspěšných dílničkách přichází další pozvánka na příjemně strávenou velikonoční sobotu. Tentokrát nebudeme tvořit my, ale tvoření bude v rukou žaček mistryně ve zdobení kraslic slámovou technikou Aničky Rusové. Přijďte se seznámit s úžasnou prací, která má tradici již našich babiček :)Těšíme se na Vás v sobotu 13. 4. 2019 mezi 14 a 17 hodinou ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Jarní dílničky 2019

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Jarní dílničky 2019
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční muzejní Jarní dílničky! Přijďte si vyrobit jarní a velikonoční dekorace, vyzkoušet si jak umíte malovat a především stříhat ve společnosti autorky vystřihovánek Markéty Vránové!Tak nezapomeňte - těšíme se na Vás v sobotu 6. 4. 2019 mezi 13 a 17 hodinou ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Výstava: Od Popelce do Velikonoc. Jaro na Dřevěnce.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Výstava: Od Popelce do Velikonoc. Jaro na Dřevěnce.
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na tradiční jarní výstavu, letos nazvanou „OD POPELCE DO VELIKONOC. JARO NA DŘEVĚNCE“. Přijměte pozvání k prožití postního období a staročeských Velikonoc se vším, co k nim patří! Vernisáž se koná ve starém lokále NKP Dřevěnka výjimečně v úterý 19. 3. 2019 od 17 hodin. Výstava je přístupná do 28. 4. 2019.

  Číst dál


 • Přednáška - Dr. Karel Řehák: Dr. Emil Hácha, tragická postava našich národních dějin
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na další z cyklu přednášek věnovaných významným postavám našich dějin, věnované u příležitosti smutného výročí obsazení Československa 15. 3. 1939 osobnosti protektorátního prezidenta Dr. Emila Háchy: Od „služby národu" do úplného područí moci okupantů. Přednášející Dr. Karel Řehák z Malých Svatoňovic bude sledovat jednotlivé etapy a faktory…

  Číst dál