městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • IV. letní čapkovské soirée

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  IV. letní čapkovské soirée
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na IV. letní čapkovské soirée. Letos v Úpici přivítáme emeritní ředitelku Památníku Karla Čapka paní Kristinu Váňovou s přednáškou "Karel Čapek na Strži". Zároveň bude připravena panelová výstava "50 let Památníku Karla Čapka". Těšíme se na Vás v úterý (!) 16. 7. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine II.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine II.
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na pokračování povídání o nejstarších dějinách úpické školy. Tentokrát se zastavíme nad životními a služebními osudy učitelů, kteří zasvětili svůj život práci v Úpici a jejím okolí před rokem 1900.Těšíme se na Vás dnes, výjimečně v 16 hodin, ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ A. M. Buxton

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ A. M. Buxton
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru ZUŠ A. M. Buxton ze třídy Jany Wolfové. Těšíme se na Vás v Galerii JWM na Staré radnici ve čtvrtek 23. 5. 2019 v 17 hodin!Výstava je přístupná do 23. 6. 2019

  Číst dál


 • 12. ÚPICKÁ MUZEJNÍ NOC

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  12. ÚPICKÁ MUZEJNÍ NOC
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na tradiční úpickou muzejní noc. Letos je připraven bohatý program jak na Staré radnici, tak na Dřevěnce. Tak přijďte pobejt!Těšíme se na Vás v sobotu 18 .5. 2019 od 18 do 22 hodin.

  Číst dál


 • Přednáška - Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine...

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Jana Nešněrová: Cestička do školy známě se vine...
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na další přednášku z cyklu věnovaného regionální historii. Tentokrát se zastavíme u nejstarších kapitol z dějin úpické školy.Těšíme se na Vás v pondělí 29. 4. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál