městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • III. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  III. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA
  Městské muzeum srdečně zve na tradiční Adventní ozdůbkovou dílničku. Přijďte se předvánočně naladit a vyrobit si něco hezkého! Těšíme se na Vás v sobotu 12. 12 od 13 do 17 hodin v městském muzeu!

  Číst dál


 • Přednáška - Alena Křivská: ÚPICKÝ BETLÉM

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Alena Křivská: ÚPICKÝ BETLÉM
  Advent je tady - a s ním i řetěz muzejních akcí. Na první z nich Vás zveme hned v pondělí 7. 12. Přijďte si poslechnout zajímavosti o starém vyřezávaném betlému, který můžete každé Vánoce vidět v úpickém kostele sv. Jakuba Většího. Přednáší kronikářka úpické svatojakubské farnosti Mgr. Alena Křivská. Těšíme se na Vás v městském muzeu, v pondělí 7. 12. v 17 hodin, jako ostatně vždycky:)

  Číst dál


 • KAREL KAPOUN 2016 - STOLNÍ KALENDÁŘ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  KAREL KAPOUN 2016 - STOLNÍ KALENDÁŘ
  Pro všechny milovníky čistého kreslířského a malířského umění Karla Kapouna a starých tváří našeho kraje vydalo Městské muzueum a galerie JWM stolní kalendář Karel Kapoun - malíř, grafik, pan učitel 2016. Ve spolupráci s dědici a správci jeho výtvarné pozůstalosti bylo z velké letní výstavy vybráno 58 obrázků, které dokumentují podoby měst, obcí a přírodních zákoutí v našem kraji tak, jak je…

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - VOŇAVÉ VÁNOCE

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Vernisáž výstavy - VOŇAVÉ VÁNOCE
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž letošní vánoční výstavy. Výstava Voňavé Vánoce zve nejen do království vánočních chutí a vůní, ale také ke stránkám starých kuchařských knih a samozřejmě do adventní pohody. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 27. 11. v 17 hodin v městském muzeu!

  Číst dál


 • Přednáška: OHLÉDNUTÍ ZA KARLEM KAPOUNEM

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška: OHLÉDNUTÍ ZA KARLEM KAPOUNEM
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici srdečně zve na předposlední přednášku letošního roku, která bude věnována životu a dílu významného regionálního malíře, kreslíře, grafika a pedagoga Karla Kapouna. Těšit se můžete na dosud neznámé příběhy z životní pouti malíře a jeho rodiny i na nečekané vazby jeho výtvarných prací - napříkad do Jižních Čech. Přednáší Jana Nešněrová. Těšíme se…

  Číst dál