městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • ŠESTNÁCITISÍCIKILOMETROVEJ VEJŠLAP

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  ŠESTNÁCITISÍCIKILOMETROVEJ VEJŠLAP
  ...aneb Od nás až na konec světa. Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy poetických fotoobrazů ŠESTNÁCITISÍCIKILOMETROVEJ VEJŠLAP aneb OD NÁS AŽ NA KONEC SVĚTA. Na pěší cestu do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma se vydáme s poutníkem Petrem Hirschem. Vernisáž se koná v pátek 25. 4. 2014 od 17 hodin. Výstava je přístupná od 25. 4. do 20. 5. 2014.

  Číst dál


 • ZMĚNA TERMÍNU! PROMÍTÁNÍ S PETREM HIRSCHEM

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  ZMĚNA TERMÍNU! PROMÍTÁNÍ S PETREM HIRSCHEM
  Audiovizuální představení, které se mělo uskutečnit v úterý 20. 5. 2014 u příležitosti dernisáže výstavy "Šestnáctiticísikilometrovej vejšlap aneb od nás až na konec světa", se bude konat o den dříve. K nevšednímu zážitku Vás zveme už na 19. 5., jako vždy od 17 hodin v Městském muzeu. Nenechte si jedinečný program ujít - a přijďte se přesvědčit, že v muzeu to žije i v pondělí!

  Číst dál


 • JAK TO BUDE S VÝSTAVAMI V DUBNU A KVĚTNU?

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Aprílový měsíc jako by si rozhodl vystřelit si z nás nejen v počasí. Zamíchal nám také s výstavami - ale zase ne tak moc! Co se tedy v dubnu a květnu v muzeu chystá? Pro velký zájem prodlužujeme výstavu Jak šel čas Úpickem... s Karlem Kovářem, a to prozatím do konce měsíce dubna. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, muzeum bude od soboty 19. 4. do pátku 25. 4. uzavřeno. A právě v pátek 25. 4.…

  Číst dál


 • POZVÁNÍ K SETKÁNÍ ANEB MUZEUM HLEDÁ SPOLEČNÍKY

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Minule jsme informovali o záměru vytvořit při úpickém muzeu muzejní společnost - nebo vlastivědný kroužek, na jménu v našem případě zase tolik nezáleží. Měsíc uplynul a ze záměru se stalo tiché přání. To abychom nic, jak se říká, nezakřikli. Proč ten strach, ptáte se? To proto, že muzeum stále ještě společníky nemá. Nikdo nemůže věřit, že by naše město bylo chudé na vlastivědné badatele, nadšence…

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA: PŘÍRŮSTKY V DEPOZITÁŘI ZA ROK 2013

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Zajímá Vás, co ukrývá muzejní depozitář? Jak se do něj předměty dostávají? A co jsme v něm uložili v uplynulém roce? Městské muzeum srdečně zve na přednášku o nejzajímavějších přírůstcích ve své sbírce za rok 2013. Přednáška se koná v úterý 8. 4. 2013 od 17 hodin, vstupné dobrovolné.

  Číst dál