městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • KŘEST KNIHY OSUDY MĚSTA ÚPICE

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Autoři právě vycházející knihy Osudy města Úpice Monika Voleská a Antonín Kubíček srdečně zvou na slavnostní křest své publikace, který proběhne v Městském muzeu a galerii JWM dne 18. 12. od 18 hodin.

  Číst dál


 • ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA 2014

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum zve velké i malé na druhý ročník muzejní Adventní ozdůbkové dílničky. Přijďte si vyrobit ozdůbky z obvyklých i neobvyklých materiálů a vánočně se naladit. Těšíme se na Vás v sobotu 13. 12. od 13 do 17 hodin! Vstupné dobrovolné.

  Číst dál


 • VÁNOCE POD HORAMI

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž tradiční vánoční výstavy, která letos pod názvem "Vánoce pod horami" přinese adventní a vánoční náladu do všech koutů staré radnice. Zajímá Vás, jak se slavily Advent a Vánoce v úpických chalupách na počátku 19. století? Jak vypadaly Vánoce v době, kdy v Úpici zdobili stromeček hoši Čapkovi? A co Vánoce u Paní Malířky? Tak to si…

  Číst dál


 • NAPSALI O NÁS

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Výstavu Mit Gott für Kaiser und Vaterland navštívilo několik stovek školních dětí. A že to byla návštěva pro všechny zúčastněné příjemná, o tom nemůže být - podle toho, co o nás napsali - pochyb. Děkujeme! ZŠ Svoboda nad Úpou ZŠ bratří Čapků Úpice (9. roč) ZŠ bratří Čapků Úpice (4. roč.) ZŠ Rudník

  Číst dál


 • ANTONÍN JUST A JOSEF VIK V ÚPICI

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  ANTONÍN JUST A JOSEF VIK V ÚPICI
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové zve na setkání s historikem regionálních dějin panem Antonínem Justem a malířem a grafikem panem Josefem Vikem. V rámci besedy pánové představí také své nejnovější společné dílo, knihu Trutnov v 18. století. Těšíme se na Vás v pondělí 24. 11. v 17 hodin v městském muzeu. Vstupné dobrovolné.

  Číst dál