městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • "Novoroční" okénko aneb okénko do stále ještě nového muzejního roku 2018

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  Vážení a milí,spolu se Třemi králi se s výstavními prostory našeho muzea rozloučila i vánoční výstava, betlémy se vrátily do krabic, stromečky odložily blyštivou nádheru a sváteční vůni vystřídala vůně čerstvě vyštukovaných stěn. Starý rok odešel, nový rok se hlásí do služby - a jaký tedy bude, ten nový muzejní rok 2018? Jako tradičně bohatý, pestrý, barevný. Pozve muzejní příznivce k setkáním s…

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - STANISLAV ŠPELDA: LINORYTY, KRESBY, GRAFIKY

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - STANISLAV ŠPELDA: LINORYTY, KRESBY, GRAFIKY
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž výstavy Stanislava Špeldy s názvem Linoryty, kresby, grafiky. Soubornou výstavu prací dlouholetého člena Výtvarné skupiny Úpice, precizního grafika z Kvíčaly, zahájí slavnostní vernisáží v pátek 19. 1. 2018 již tradičně v 17 hodin. Výstava je přístupná do 18. 2. 2018.Těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve všechny své příznivce, spolupracovníky a návštěvníky na třetí ročník předvánočního posezení s cukrovím, svařeným vínem a vánočními koledami. S sebou cukroví, kterým se chcete pochlubit, dobrou náladu a muzikanti hudební nástroje. Těšíme se na Vás ve středu 20. 12. v 17 hodin!

  Číst dál


 • V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA
  Městské muzeum a galerie Julie W.  Mezerové srdečně zve na tradiční Adventní ozdůbkovou dílničku, zábavné odpoledne plné tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit  a vyrobit si něco hezkého!Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 16. 12. od 13 do 16,30 hodin!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - TRADICE A SYMBOLIKA BETLÉMŮ

  Napsáno autorem Mgr. Jana Nešněrová

  PŘEDNÁŠKA - TRADICE A SYMBOLIKA BETLÉMŮ
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na přednášku Tradice a symbolika betlémů. O dějinách stavění vánočních betlémů, proměnách jejich podob a skrytých významech, které jsou v nich zakódovány, vypráví Jana Nešněrová. Těšíme se na Vás v pondělí 11. 12. v 17 hodin v městském muzeu!

  Číst dál