městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • IV. MUZEJNÍ ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na čtvrtý ročník tradiční Adventní ozdůbkové dílničky, zábavného odpoledne plného tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit a vyrobit si něco hezkého! Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 10. 12. od 13 do 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy: AJ, DNES V BETLÉMĚ VESELÁ NOVINA!

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční vánoční výstavu, letos s názvem vypůjčeným z jedné z překrásných podkrkonošských koled - Aj, dnes v Betlémě veselá novina! Výstava je přístupná do 8. 1. 2016. Těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na pokračování přednáškového cyklu. Poslední říjnové muzejní setkání má téma jako vyšité pro období svátku Všech svatých a Dušiček, do něhož právě vstupujeme. O úloze světců ve výtvarném umění doby Karla IV. promluví Mgr. Alena Křivská.Těšíme se na Vás v Městském muzeu a galerii JWM v Úpici  31. 10., tentokrát v 16,30!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - "...NEB SPOJENÍ ŽELEZNIČNÍHO JEST NÁM POTŘEBA NEJNALÉHAVĚJŠÍ." Osudy projektů železniční dráhy (nejen) do Úpice.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na přednášku o železniční trati, která nebyla nikdy postavena. Přijďte se přesvědčit, že příběh o velkých plánech se smutným koncem není tak jednoznačný a jednoduchý, jak se říkává.POZOR! Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ SE PŘEDNÁŠKA KONÁ V LOUTKOVÉM DIVADÉLKU (Dr. A. Hejny 133, Úpice) S POSUNUTÝM ZAČÁTKEM NA 17:30! Těšíme se na Vás v pondělí 17. 10. 2016 v 17…

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY: ALENA TÁSLEROVÁ JARDNÁ - POHLAZENÍ PO DUŠI

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY: ALENA TÁSLEROVÁ JARDNÁ - POHLAZENÍ PO DUŠI
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na výstavu obrazů úpické rodačky paní Aleny Táslerové, rozené Jadrné, výtvarnice žijící ve Svobodě nad Úpou. Alena Táslerová Jadrná představuje své akvarely a kresby ve druhé výstavě z cyklu Jak se co dělá. Vernisáž se koná v pátek 7. 10. od 17 hodin v Galerii JWM ve 2. poschodí budovy Městského muzea v Úpici. Výstava je přístupná do 13. 11. 2016.…

  Číst dál