městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ - REFERENT/KA TIC

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a Galerie Julie W. Mezerové, Nám. T. G. Masaryka 30, 542 32 Úpice vyhlašuje výběrové řízení na pozici REFERENT/KA TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA ÚPICE (zástup za MD)   Místo výkonu práce: Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové - Turistické informační centrum Úpice, Nám. T. G. Masaryka 31, Úpice Minimální kvalifikační předpoklady: ukončené středoškolské vzdělání s…

  Číst dál


 • Přednáška - Jana Nešněrová: V korzetu a krinolíně II. : Od širokých krinolín k secesní vlečce
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na druhý díl z cyklu přednášek věnovaných vývoji módy v průběhu 19. století. Přednáška provede zájemce cestami především středoevropské módy mezi lety 1867 - 1914.Těšíme se na Vás ve starém lokále na Dřevěnce v pondělí 18. 11. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál


 • VZPOMÍNÁNÍ NA LISTOPAD 1989

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VZPOMÍNÁNÍ NA LISTOPAD 1989
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na odpolední setkání se vzpomínkami na události listopadu 1989.Těšíme se na Vás v sobotu 16. 11. v 17 hodin na Dřevěnce

  Číst dál


 • Přednáška - V korzetu a krinolíně I. : Mezi mušelínovou nemocí a novorokokovou krinolínou
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na první z cyklu přednášek věnovaných vývoji módy v průběhu 19. století. Přednáška provede zájemce cestami především středovropské módy mezi lety 1790 - 1867. Přednáší Jana Nešněrová.Těšíme se na Vás ve starém lokále na Dřevěnce v pondělí 21. 10. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy ONDRA PADĚRA: ČMÁRÁNÍ JE PSINA. Jak se co dělá V.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na další, tentokrát již páté pokračování výstavního cyklu Jak se co dělá. Přijďte se přesvědčit, že Čmárání je psina - v letošním ročníku představí svou (především) výtvarnou práci Ondra Paděra.Těšíme se na Vás společně s částí Tlupy tlap na vernisáži v Galerii JWM v pátek 18. 10. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál