městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška - Jana Nešněrová: Hřbitov u kaple sv. Archanděla Michaela
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na první letošní setkání s příběhy z minulosti našeho města. Přijďte si poslechnout vyprávění o stěhovavém úpickém hřbitově, o trablích s jeho umístěním a další zajímavosti o tomto dílku skládačky úpických dějin.Těšíme se na Vás v pondělí 13. 2. 2017 v 17 hodin v městském muzeu v Úpici!

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy, která je již pátým pokračováním oblíbeného cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se vypravíme o více než 30 let nazpátek a prostřednictvím fotografií z muzejní sbírky se vypravíme do 80. let 20. století. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 20. 1. 2017  v 17 hodin. těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • Novoroční okénko aneb co se chystá v roce 2017

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Novoroční okénko aneb co se chystá v roce 2017
  Starý rok odchází a všichni už tak nějak netrpělivě vyhlížíme první dny jeho nástupce. A navzájem si přejeme, aby to byly dny šťastné, zdravé a veselé, dny úspěšné a vůbec takové, na které stojí za to se těšit ... - a všichni přitom moc dobře víme, že to "jaké to napřesrok bude" můžeme ovlivnit, jen trochu, jen co naše lidské síly stačí, ani o píď více. Možná právě proto se do toho nového roku…

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve všechny své příznivce, pomocníky a spolupracovníky na vánoční posezení s koledami, svařeným vínem a něčím dobrým k zakousnutí. Hudební nástroje, exempláře vánočního cukroví a jiných laskomin vítány, dobrá nálada podmínkou! Těšíme se na Vás ve středu 21. 12 v 17 hodin!

  Číst dál


 • Přednáška - Od Adventu do Vánoc

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Od Adventu do Vánoc
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na přednášku Od Adventu do Vánoc. O historii prožívání předvánočního a vánočního času v našem regionu v dobách dávno i ne úplně dávno minulých přednáší Jana Nešněrová. Těšíme se na Vás v pondělí 12. 12. v 17 hodin!

  Číst dál