městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška 29. 1. 2018 - SPOLEK OKRAŠLOVACÍ V ÚPICI

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška 29. 1. 2018 - SPOLEK OKRAŠLOVACÍ V ÚPICI
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na další přednášku z cyklu setkání věnovaných našim regionálním dějinám. Tentokrát  se zastavíme na přelomu staré a nové doby, v letech po roce 1890, kdy v Úpici začal působit místní Okrašlovací spolek. O jeho činnosti, osobnostech, které utvářely náplň jeho práce, a o tom, jak tento spolek proměnil tvář našeho města vypráví Jana Nešněrová.Těšíme se…

  Číst dál


 • Vážení a milí,spolu se Třemi králi se s výstavními prostory našeho muzea rozloučila i vánoční výstava, betlémy se vrátily do krabic, stromečky odložily blyštivou nádheru a sváteční vůni vystřídala vůně čerstvě vyštukovaných stěn. Starý rok odešel, nový rok se hlásí do služby - a jaký tedy bude, ten nový muzejní rok 2018? Jako tradičně bohatý, pestrý, barevný. Pozve muzejní příznivce k setkáním s…

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - STANISLAV ŠPELDA: LINORYTY, KRESBY, GRAFIKY

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - STANISLAV ŠPELDA: LINORYTY, KRESBY, GRAFIKY
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž výstavy Stanislava Špeldy s názvem Linoryty, kresby, grafiky. Soubornou výstavu prací dlouholetého člena Výtvarné skupiny Úpice, precizního grafika z Kvíčaly, zahájí slavnostní vernisáží v pátek 19. 1. 2018 již tradičně v 17 hodin. Výstava je přístupná do 18. 2. 2018.Těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve všechny své příznivce, spolupracovníky a návštěvníky na třetí ročník předvánočního posezení s cukrovím, svařeným vínem a vánočními koledami. S sebou cukroví, kterým se chcete pochlubit, dobrou náladu a muzikanti hudební nástroje. Těšíme se na Vás ve středu 20. 12. v 17 hodin!

  Číst dál


 • V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA
  Městské muzeum a galerie Julie W.  Mezerové srdečně zve na tradiční Adventní ozdůbkovou dílničku, zábavné odpoledne plné tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit  a vyrobit si něco hezkého!Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 16. 12. od 13 do 16,30 hodin!

  Číst dál