městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška - Od Adventu do Vánoc

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Od Adventu do Vánoc
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na přednášku Od Adventu do Vánoc. O historii prožívání předvánočního a vánočního času v našem regionu v dobách dávno i ne úplně dávno minulých přednáší Jana Nešněrová. Těšíme se na Vás v pondělí 12. 12. v 17 hodin!

  Číst dál


 • IV. MUZEJNÍ ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na čtvrtý ročník tradiční Adventní ozdůbkové dílničky, zábavného odpoledne plného tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit a vyrobit si něco hezkého! Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 10. 12. od 13 do 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy: AJ, DNES V BETLÉMĚ VESELÁ NOVINA!

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční vánoční výstavu, letos s názvem vypůjčeným z jedné z překrásných podkrkonošských koled - Aj, dnes v Betlémě veselá novina! Výstava je přístupná do 8. 1. 2016. Těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na pokračování přednáškového cyklu. Poslední říjnové muzejní setkání má téma jako vyšité pro období svátku Všech svatých a Dušiček, do něhož právě vstupujeme. O úloze světců ve výtvarném umění doby Karla IV. promluví Mgr. Alena Křivská.Těšíme se na Vás v Městském muzeu a galerii JWM v Úpici  31. 10., tentokrát v 16,30!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - "...NEB SPOJENÍ ŽELEZNIČNÍHO JEST NÁM POTŘEBA NEJNALÉHAVĚJŠÍ." Osudy projektů železniční dráhy (nejen) do Úpice.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na přednášku o železniční trati, která nebyla nikdy postavena. Přijďte se přesvědčit, že příběh o velkých plánech se smutným koncem není tak jednoznačný a jednoduchý, jak se říkává.POZOR! Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ SE PŘEDNÁŠKA KONÁ V LOUTKOVÉM DIVADÉLKU (Dr. A. Hejny 133, Úpice) S POSUNUTÝM ZAČÁTKEM NA 17:30! Těšíme se na Vás v pondělí 17. 10. 2016 v 17…

  Číst dál