městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Vernisáž výstavy - ONDŘEJ ŠIK: VE STÍNU SVĚTLA.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž první souborné výstavy díla Ondřeje Šika, málo známého fotografa, který se do paměti našeho regionu zapsal jako duchovní Církve československé husitské. Jeho tvorba je mimo jiné spjata s okolím Benešovska a Voticka, kde mapoval zanikající vesnickou lidovou architekturu. Spolu s dalšími svými přáteli fotografy reagoval rozsáhlým…

  Číst dál


 • Přednáška - Jana Nešněrová: Hřbitov u kaple sv. Archanděla Michaela
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na první letošní setkání s příběhy z minulosti našeho města. Přijďte si poslechnout vyprávění o stěhovavém úpickém hřbitově, o trablích s jeho umístěním a další zajímavosti o tomto dílku skládačky úpických dějin.Těšíme se na Vás v pondělí 13. 2. 2017 v 17 hodin v městském muzeu v Úpici!

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy, která je již pátým pokračováním oblíbeného cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se vypravíme o více než 30 let nazpátek a prostřednictvím fotografií z muzejní sbírky se vypravíme do 80. let 20. století. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 20. 1. 2017  v 17 hodin. těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • Novoroční okénko aneb co se chystá v roce 2017

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Novoroční okénko aneb co se chystá v roce 2017
  Starý rok odchází a všichni už tak nějak netrpělivě vyhlížíme první dny jeho nástupce. A navzájem si přejeme, aby to byly dny šťastné, zdravé a veselé, dny úspěšné a vůbec takové, na které stojí za to se těšit ... - a všichni přitom moc dobře víme, že to "jaké to napřesrok bude" můžeme ovlivnit, jen trochu, jen co naše lidské síly stačí, ani o píď více. Možná právě proto se do toho nového roku…

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve všechny své příznivce, pomocníky a spolupracovníky na vánoční posezení s koledami, svařeným vínem a něčím dobrým k zakousnutí. Hudební nástroje, exempláře vánočního cukroví a jiných laskomin vítány, dobrá nálada podmínkou! Těšíme se na Vás ve středu 21. 12 v 17 hodin!

  Číst dál