městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - PRÁCE ŽÁKŮ VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ A. M. BUXTON ÚPICE
  Městské muzeum ve spolupráci s výtvarným oborem ZUŠ A. M. Buxton Úpice srdečně zve na výstavu prací žáků ze třídy Květy Krhánkové. K letošnímu výročí narozenin Julie W. Mezerové připravili malí úpičtí umělci svou vlastní reflexi jejího díla, která se ve výstavním projektu snoubí nejen se školními pracemi samotné úpické Paní Malířky.vernisáž se koná ve čtvrtek 24. 5. 2018 v 18.30 hod. v…

  Číst dál


 • 11. ÚPICKÁ MUZEJNÍ NOC

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  11. ÚPICKÁ MUZEJNÍ NOC
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na 11. ročník úpické muzejní noci, která se letos koná ve znamení pohádek. A co Vás čeká? Kromě tradičního zpřístupnění expozic v neobvyklém čase bude připraven bohatý program – ať už výroba animovaného filmu či humoru, seznámení se s loutkohereckým uměním, ukázka pohádek, ale i další aktivity pro malé i velké, včetně hry o poklad! Velké ohnivé…

  Číst dál


 • JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na výstavu z díla Jaroslava City, výtvarníka, malíře, spisovatele, ilustrátora a autora večerníčku i kresleného humoru, který svým významem a uměním do daleka přesáhl Náchodsko, svůj rodný kraj. Výstava je pořádána ve spolupráci s paní Zdenou Citovou, Základní školou T. G. Masaryka Náchod a Mgr. Alenou Křivskou. Výstava je přístupná do 17. 6. 2018.

  Číst dál


 • Přednáška - Mgr. Alena Křivská: Jaroslav Cita známý i neznámý

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Mgr. Alena Křivská: Jaroslav Cita známý i neznámý
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na doprovodný program k výstavě JAROSLAV CITA ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ. Mgr. Alena Křivská představí Jaroslava Citu jako malíře, kreslíře, autora kresleného humoru i jako výtvarníka mnoha dalších - třeba i neznámých - tváří. Těšíme se na Vás již v pondělí 14. 5. 2018 již v 16 hodin!

  Číst dál


 • Přednáška - Mgr. Pavel Blatník: Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách.
  Městské muzeum srdečně zve na přednášku Mgr. Pavla Blatníka, která je věnována fenoménu lokální železniční dopravy. Jak vypadaly počátky slavných lokálek v našem širším regionu, tedy v SV Čechách, se dozvíte na přednášce spojené s prezentací knihy přednášejícího. Těšíme se na Vás v pondělí 23. 4. 2018 již tradičně v 17 hodin. 

  Číst dál