městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve všechny své příznivce, pomocníky a spolupracovníky na vánoční posezení s koledami, svařeným vínem a něčím dobrým k zakousnutí. Hudební nástroje, exempláře vánočního cukroví a jiných laskomin vítány, dobrá nálada podmínkou! Těšíme se na Vás ve středu 21. 12 v 17 hodin!

  Číst dál


 • Přednáška - Od Adventu do Vánoc

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Od Adventu do Vánoc
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na přednášku Od Adventu do Vánoc. O historii prožívání předvánočního a vánočního času v našem regionu v dobách dávno i ne úplně dávno minulých přednáší Jana Nešněrová. Těšíme se na Vás v pondělí 12. 12. v 17 hodin!

  Číst dál


 • IV. MUZEJNÍ ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na čtvrtý ročník tradiční Adventní ozdůbkové dílničky, zábavného odpoledne plného tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit a vyrobit si něco hezkého! Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 10. 12. od 13 do 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy: AJ, DNES V BETLÉMĚ VESELÁ NOVINA!

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční vánoční výstavu, letos s názvem vypůjčeným z jedné z překrásných podkrkonošských koled - Aj, dnes v Betlémě veselá novina! Výstava je přístupná do 8. 1. 2016. Těšíme se na Vás!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  PŘEDNÁŠKA - Alena Křivská: Světci a jejich atributy
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na pokračování přednáškového cyklu. Poslední říjnové muzejní setkání má téma jako vyšité pro období svátku Všech svatých a Dušiček, do něhož právě vstupujeme. O úloze světců ve výtvarném umění doby Karla IV. promluví Mgr. Alena Křivská.Těšíme se na Vás v Městském muzeu a galerii JWM v Úpici  31. 10., tentokrát v 16,30!

  Číst dál