městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Úpická Dřevěnka se uchází o titul Dřevěná stavba roku 2019

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přátelé, kamarádi, vážení a milí milovníci starých časů!Pondělkem 25. 2. 2019 začala Anketa "Dřevěná stavba roku" 2019 a naše Dřevěnka se uchází o Vaši podporu  v sekci "Roubenky a sruby - realizace", a to do 13. 3. 2019. Podpořte svým hlasem nejstarší a nejkrásnější kus úpické historie v jeho cestě za zaslouženým uznáním. Vždyť zámek je možné navštívit ledaskde, ale Dřevěnku máme jen v…

  Číst dál


 • Přednáška - Tomáš Plecháč: Indie

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Tomáš Plecháč: Indie
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na cestopisné povídání a promítání snímků žurnalisty Tomáše Plecháče. Přijměte pozvání na cestu Indií!Těšíme se na Vás v pondělí 25. 2. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Přednáška - Jana Nešněrová: Město Úpice svým osvoboditelům!

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Jana Nešněrová: Město Úpice svým osvoboditelům!
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na povídání o nejzajímavějším předmětu, který byl v roce 2018 získán do úpické sbírky. O praporu, věnovaném v květnu 1945 jednotkám Rudé armády, které naše město osvobozovaly, a jeho cestě přes Finsko zpátky do Úpice vypráví Jana Nešněrová.Těšíme se na Vás v pondělí 28. 1. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • VÁNOČNÍ NEJEN PARNÍ SOBOTA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VÁNOČNÍ NEJEN PARNÍ SOBOTA
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové zve na Vánoční nejen parní sobotu. Velcí i malí příznivci modelové železnice se mohou těšit a řadu digitálních lokomotiv a několik desítek vagonů, které se dají do pohybu na 26 m dlouhém kolejišti na výstavě ČESKOSLOVENSKO! Zájemci si také budou moci zkusit sestavit vlakovou soupravu podle vlastní fantazie.Těšíme se na Vás na staré radnici v sobotu 29.…

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum galerie JWM zve vechny své příznice na tradiční muzejní předvánoční večírek, sousedské posezení  a popovídání se svařeným vínem, cukrovím a známými i neznámými vánočními koldami.S sebou dobrou náladu, pekaři a pekařky cukroví a muzikanti hudební nástroje!Těšíme se na Vás ve středu 19.12. od 17 hodin ve starém lokále NKP Dřevěnka!POZOR! AKCE SE KONÁ NA NKP DŘEVĚNKA!

  Číst dál