městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Vernisáž výstavy - NESEM VÁM LÍTO A DOBROU NOVINU! aneb Velikonoce v muzeu
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž tradiční velikonoční výstavy, která se letos uskuteční ve stálých expozicích muzea. Srdečně zveme na Velikonoce v chalupách našich praprapra-předků, na měšťanské Velikonoce přelomu 19. a 20. století stejně jako na Velikonoce v Galerii JWM.Vernisáž se koná v pátek 17. 3. od 17 hodin.Výstava je přístupná od 18. 3 do 16. 4 2017.

  Číst dál


 • Přednáška - Josef Cabadaj - Jana Nešněrová: Úpičtí lidičkové: ti dobří - i ti ostatní.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na ohlédnutí se za osudy dvanácti osobností, které se zapsaly do dějin Úpice - ať už v dobrém, nebo méně dobrém. Připomeneme si mimo jiné MUDr. Antonína Teuchmanna, Herberta Morawtze, Julii W. Mezerovou Miroslava Pulkrábka, Bedřicha Lípu, ale také třeba Wilhelma Nissera, Curta Wittje a další.Těšíme se na Vás v pondělí 13. 3. v 17 hodin v…

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - ONDŘEJ ŠIK: VE STÍNU SVĚTLA.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž první souborné výstavy díla Ondřeje Šika, málo známého fotografa, který se do paměti našeho regionu zapsal jako duchovní Církve československé husitské. Jeho tvorba je mimo jiné spjata s okolím Benešovska a Voticka, kde mapoval zanikající vesnickou lidovou architekturu. Spolu s dalšími svými přáteli fotografy reagoval rozsáhlým…

  Číst dál


 • Přednáška - Jana Nešněrová: Hřbitov u kaple sv. Archanděla Michaela
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na první letošní setkání s příběhy z minulosti našeho města. Přijďte si poslechnout vyprávění o stěhovavém úpickém hřbitově, o trablích s jeho umístěním a další zajímavosti o tomto dílku skládačky úpických dějin.Těšíme se na Vás v pondělí 13. 2. 2017 v 17 hodin v městském muzeu v Úpici!

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY: OSMDESÁTKY. Hledání zmizelé Úpice 5
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž výstavy, která je již pátým pokračováním oblíbeného cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se vypravíme o více než 30 let nazpátek a prostřednictvím fotografií z muzejní sbírky se vypravíme do 80. let 20. století. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 20. 1. 2017  v 17 hodin. těšíme se na Vás!

  Číst dál