městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na výstavu z díla Jaroslava City, výtvarníka, malíře, spisovatele, ilustrátora a autora večerníčku i kresleného humoru, který svým významem a uměním do daleka přesáhl Náchodsko, svůj rodný kraj. Výstava je pořádána ve spolupráci s paní Zdenou Citovou, Základní školou T. G. Masaryka Náchod a Mgr. Alenou Křivskou. Výstava je přístupná do 17. 6. 2018.

  Číst dál


 • Přednáška - Mgr. Alena Křivská: Jaroslav Cita známý i neznámý

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Mgr. Alena Křivská: Jaroslav Cita známý i neznámý
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na doprovodný program k výstavě JAROSLAV CITA ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ. Mgr. Alena Křivská představí Jaroslava Citu jako malíře, kreslíře, autora kresleného humoru i jako výtvarníka mnoha dalších - třeba i neznámých - tváří. Těšíme se na Vás již v pondělí 14. 5. 2018 již v 16 hodin!

  Číst dál


 • Přednáška - Mgr. Pavel Blatník: Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách.
  Městské muzeum srdečně zve na přednášku Mgr. Pavla Blatníka, která je věnována fenoménu lokální železniční dopravy. Jak vypadaly počátky slavných lokálek v našem širším regionu, tedy v SV Čechách, se dozvíte na přednášce spojené s prezentací knihy přednášejícího. Těšíme se na Vás v pondělí 23. 4. 2018 již tradičně v 17 hodin. 

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV CITA – ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ.
  Městské muzeum a galerie  JWM srdečně zve na výstavu z díla Jaroslava City, výtvarníka, malíře, spisovatele, ilustrátora a autora večerníčku i kresleného humoru, který svým významem a uměním do daleka přesáhl Náchodsko, svůj rodný kraj. Výstava je pořádána ve spolupráci s paní Zdenou Citovou, Základní školou T. G. Masaryka Náchod a Mgr. Alenou Křivskou.Vernisáž se koná v pátek 20. 4. již…

  Číst dál


 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VI. 30. LÉTA.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VI. 30. LÉTA.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na vernisáž šestého pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se ohlédneme za léty třicátými, za dobou, kdy Úpice byla v mnohém ještě "stará", ale zároveň se již pyšnila novými stavbami spojenými s obdobím prvních let Československé republiky a třeba také pokládala moderní kanalizaci. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 13. 4. 2018 v 17…

  Číst dál