městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve všechny své příznivce, spolupracovníky a návštěvníky na třetí ročník předvánočního posezení s cukrovím, svařeným vínem a vánočními koledami. S sebou cukroví, kterým se chcete pochlubit, dobrou náladu a muzikanti hudební nástroje. Těšíme se na Vás ve středu 20. 12. v 17 hodin!

  Číst dál


 • V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  V. ADVENTNÍ OZDŮBKOVÁ DÍLNIČKA
  Městské muzeum a galerie Julie W.  Mezerové srdečně zve na tradiční Adventní ozdůbkovou dílničku, zábavné odpoledne plné tvoření pro velké, malé ba dokonce i ty nejmenší. Přijďte se předvánočně naladit  a vyrobit si něco hezkého!Těšíme se na Vás v muzeu v sobotu 16. 12. od 13 do 16,30 hodin!

  Číst dál


 • PŘEDNÁŠKA - TRADICE A SYMBOLIKA BETLÉMŮ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  PŘEDNÁŠKA - TRADICE A SYMBOLIKA BETLÉMŮ
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na přednášku Tradice a symbolika betlémů. O dějinách stavění vánočních betlémů, proměnách jejich podob a skrytých významech, které jsou v nich zakódovány, vypráví Jana Nešněrová. Těšíme se na Vás v pondělí 11. 12. v 17 hodin v městském muzeu!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - DEN PŘESLAVNÝ JEST K NÁM PŘIŠEL! Vánoce v muzeu

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Vernisáž výstavy - DEN PŘESLAVNÝ JEST K NÁM PŘIŠEL! Vánoce v muzeu
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční vánoční výstavu, letos s názvem vypůjčeným z jedné ze starých českých vánočních koled - Den přeslavný jest k nám přišel! Těšit můžete na výpravu za taji vánočního pečení našich pra-prababiček, za nimiž se vypravíme do časů starého Rakouska a první československé republiky a především na betlémy, bez nichž by naše Vánoce nebyly Vánocemi. Letos…

  Číst dál


 • VZPOMÍNKY NA TRANSPORTU

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VZPOMÍNKY NA TRANSPORTU
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na povídání o úpické Transportě.  Na podnik, fungování jeho jednotlivých odvětví a události, které ovlivňovaly jeho vývoj zavzpomínají nejen hosté, ale pevně věříme, že i další pamětníci. Těšíme se na Vás všechny v úpickém muzeu v pondělí 13. 11. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál