městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Jarní dílničky 2019

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Jarní dílničky 2019
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční muzejní Jarní dílničky! Přijďte si vyrobit jarní a velikonoční dekorace, vyzkoušet si jak umíte malovat a především stříhat ve společnosti autorky vystřihovánek Markéty Vránové!Tak nezapomeňte - těšíme se na Vás v sobotu 6. 4. 2019 mezi 13 a 17 hodinou ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál


 • Výstava: Od Popelce do Velikonoc. Jaro na Dřevěnce.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Výstava: Od Popelce do Velikonoc. Jaro na Dřevěnce.
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na tradiční jarní výstavu, letos nazvanou „OD POPELCE DO VELIKONOC. JARO NA DŘEVĚNCE“. Přijměte pozvání k prožití postního období a staročeských Velikonoc se vším, co k nim patří! Vernisáž se koná ve starém lokále NKP Dřevěnka výjimečně v úterý 19. 3. 2019 od 17 hodin. Výstava je přístupná do 28. 4. 2019.

  Číst dál


 • Přednáška - Dr. Karel Řehák: Dr. Emil Hácha, tragická postava našich národních dějin
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na další z cyklu přednášek věnovaných významným postavám našich dějin, věnované u příležitosti smutného výročí obsazení Československa 15. 3. 1939 osobnosti protektorátního prezidenta Dr. Emila Háchy: Od „služby národu" do úplného područí moci okupantů. Přednášející Dr. Karel Řehák z Malých Svatoňovic bude sledovat jednotlivé etapy a faktory…

  Číst dál


 • Úpická Dřevěnka se uchází o titul Dřevěná stavba roku 2019

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přátelé, kamarádi, vážení a milí milovníci starých časů!Pondělkem 25. 2. 2019 začala Anketa "Dřevěná stavba roku" 2019 a naše Dřevěnka se uchází o Vaši podporu  v sekci "Roubenky a sruby - realizace", a to do 13. 3. 2019. Podpořte svým hlasem nejstarší a nejkrásnější kus úpické historie v jeho cestě za zaslouženým uznáním. Vždyť zámek je možné navštívit ledaskde, ale Dřevěnku máme jen v…

  Číst dál


 • Přednáška - Tomáš Plecháč: Indie

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Přednáška - Tomáš Plecháč: Indie
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na cestopisné povídání a promítání snímků žurnalisty Tomáše Plecháče. Přijměte pozvání na cestu Indií!Těšíme se na Vás v pondělí 25. 2. 2019 v 17 hodin ve starém lokále na Dřevěnce!

  Číst dál