městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

 • OTEVŘENO!!!

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  OTEVŘENO!!!


  V úterý 4. května 2021 se dveře muzeí a galerií mohou po mnohaměsíční odmlce vynucené covidovou dobou konečně otevřít pro své návštěvníky. Přístupné jsou i oba muzejní objekty Městského muzea a galerie Julie Winterové Mezerové v Úpici.

   

  V MUZEU ve staré radnici čekají na návštěvníky nejen stálé expozice (zaměřené národopisně, na historii města a regionu, hrad Vízmburk a na historii rodiny MUDr. Antonína Čapka), ale od listopadu 2020 také dvě výstavy, které jste zatím nemohli navštívit. Jejich termín konání proto prodlužujeme až do 30. 5. 2021.

  * STANISLAV HRUBÝ: Z MÉHO POHLEDU

    Od makra až po krajinu / Jak se co dělá VI.

  Výstava úpického autora, který svými fotografiemi dokáže zachytit nádherné přírodní detaily i krásu pomíjivého okamžiku.

  * HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VIII.

    Čas ve městě – město v čase

  Další pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice tentokrát není zaměřené na konkrétní desetiletí, ale připomene Úpici 20. století. Zveme Vás na procházku naším městem prostřednictvím fotografií z rodinných fotoalb, která jste nám zapůjčili Vy, návštěvníci.

   

  K těmto dvěma výstavám by měla v muzeu přibýt koncem května ještě výstava třetí:

  * VÝTVARKA NA DÁLKU

     Výstava prací z distančního studia žáků výtvarného oboru ZUŠ A. M. Buxton, Úpice

  Pokud to stanovená opatření v souvislosti s covidem umožní, uskuteční se vernisáž v pátek 28. 5. Výstava pak bude otevřena 29. 5. – 29. 8.

   

  DŘEVĚNKA

  národní kulturní památka, nazývaná také jako perla lidové roubené architektury. Její návštěvníky očekává expozice skanzenového typu, která je vtáhne do života na malém městě ve 2. polovině 19. a v 1. polovině 20. století. Rovněž se můžete potěšit prohlídkou vystavených historických kočárků (pro děti i pro panenky) ze sbírky paní L. Krejcarové.

  Vše pak doplňují fotografie „Jak se dělal Dřevěnce nový kabát“, zachycující rekonstrukci objektu.

   

  Muzeum i Dřevěnka – otevírací doba: úterý-sobota 10-12 a 13-17 h, neděle a svátky 13-16 h

   

   

comments powered by Disqus