městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Vernisáž výstavy - Hledání zmizelé Úpice VII: Padesátá léta.

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na další pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice. Tentokrát je pro Vás díky připravena fotografická exkurze do let padesátých, se vším, co toto desetiletí našemu městu přineslo. Výstava se koná na staré radnici. Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 18. 1. 2019. v 17 hodin. Výstava je přístupná od 19. 1. 2019 do 3. 3. 2019.

  Číst dál


 • VÁNOČNÍ NEJEN PARNÍ SOBOTA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  VÁNOČNÍ NEJEN PARNÍ SOBOTA
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové zve na Vánoční nejen parní sobotu. Velcí i malí příznivci modelové železnice se mohou těšit a řadu digitálních lokomotiv a několik desítek vagonů, které se dají do pohybu na 26 m dlouhém kolejišti na výstavě ČESKOSLOVENSKO! Zájemci si také budou moci zkusit sestavit vlakovou soupravu podle vlastní fantazie.Těšíme se na Vás na staré radnici v sobotu 29.…

  Číst dál


 • MUZEJNÍ KOLEDOVÁNÍ aneb Jenom řádně do toho, hrajme, co jest slušného!
  Městské muzeum galerie JWM zve vechny své příznice na tradiční muzejní předvánoční večírek, sousedské posezení  a popovídání se svařeným vínem, cukrovím a známými i neznámými vánočními koldami.S sebou dobrou náladu, pekaři a pekařky cukroví a muzikanti hudební nástroje!Těšíme se na Vás ve středu 19.12. od 17 hodin ve starém lokále NKP Dřevěnka!POZOR! AKCE SE KONÁ NA NKP DŘEVĚNKA!

  Číst dál


 • VI. ADVENTNÍ DÍLNIČKA

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Měseské muzeum a galerie JWM srdečně zve na tradiční adventní dílničky. Pro velké i malé je připravena nová dávka svátečního tvoření. Přijďte si vyrobit vánoční dekorace a adventně se naladit do starého lokálu na NKP Dřevěnka! Těíme se na Vás v sobotu 8. 12. od 13 do 17 hodin!POZOR! AKCE SE KONÁ NA NKP DŘEVĚNKA.

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - ŠTĚDREJ DEN RÁNO SE PŘIBLIŽUJE S RYCHLOSTÍ! Vánoce na Dřevěnce
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na vernisáž tradiční vánoční výstavy, která letos nese název vypůjčený z jedné z výpravných podkrkonošských koled. Vánoční nálada, tradiční betlémy, cukroví známé i dávno zapomenuté a mnoho dalšího  -  to všechno na Vás letos čeká na Dřevěnce!Těšíme se na Vás a vernisáží v pátek 23. 11. 2018 v 17 hodin na NKP Dřevěnka.Výstava je…

  Číst dál