městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Novinky

 • Přednáška - V korzetu a krinolíně I. : Mezi mušelínovou nemocí a novorokokovou krinolínou
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na první z cyklu přednášek věnovaných vývoji módy v průběhu 19. století. Přednáška provede zájemce cestami především středovropské módy mezi lety 1790 - 1867. Přednáší Jana Nešněrová.Těšíme se na Vás ve starém lokále na Dřevěnce v pondělí 21. 10. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy ONDRA PADĚRA: ČMÁRÁNÍ JE PSINA. Jak se co dělá V.
  Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na další, tentokrát již páté pokračování výstavního cyklu Jak se co dělá. Přijďte se přesvědčit, že Čmárání je psina - v letošním ročníku představí svou (především) výtvarnou práci Ondra Paděra.Těšíme se na Vás společně s částí Tlupy tlap na vernisáži v Galerii JWM v pátek 18. 10. již tradičně v 17 hodin!

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy - Výstava obrazů klientů Stacionáře RIAPS Trutnov na Dřevěnce
  Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové srdečně zve na výstavu obrazů klientů Stacionáře RIAPS Trutnov.Těšíme se na Vás na vernisáži na Dřevěnce v pátek 11. 10. již tradičně v 17 hodin.

  Číst dál


 • Dr. Jan Kux: Retrospektiva internačního tábora ve Svatobořicích. 36 černých let u Svatobořic. Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové a ČSBS OV Trutnov srdečně zvou na přednášku hosta z jižní Moravy. Ředitel Památníku a muzea internačního tábora ve Svatobořicích Dr. Jan Kux povede historií internačního tábora ve Svatobořicích - od uprchlického tábora v době první světové války až po…

  Číst dál


 • Vernisáž výstavy V KORZETU A KRINOLÍNĚ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Vernisáž výstavy V KORZETU A KRINOLÍNĚ
  Městské muzeum a galerie JWM v Úpici srdečně zve na vernisáž výstavy věnované proměnám módních trendů v průběhu tzv. dlouhého 19. století. Originální kousky i repliky především dámských oděvů ze soukromých sbírek návštvníky provedou dobou mezi Velkou francouzskou revolucí a první světovou válkou a dovolí nahlédnout mimo jiné i "pod sukně" tehdejších běžných i svátečních dní.Vernisáž se koná na…

  Číst dál