městské muzeum

MINULOST, SOUČASNOST, ŽIVOT. MUZEUM!

MĚSTSKÉ MUZEUM
A GALERIE J. W. MEZEROVÉ

NAVŠTIVTE NÁS
V ÚPICI!

Kalendář akcí
Datum Název Místo Popis
13. 4. 2018 17:00 Verniáž výstavy - HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE VI: 30. léta. Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové, Úpice

Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve vernisáž šestého pokračování výstavního cyklu Hledání zmizelé Úpice. Letos se ohlédneme za léty třicátými, za dobou, kdy Úpice byla v mnohém ještě "stará", ale zároveň se již pyšnila novými stavbami spojenými s obdobím prvních let Československé republiky a třeba také pokládala moderní kanalizaci.

Těšíme se na Vás na vernisáži v pátek 13. 4. 2018 v 17 hodin.

 

20. 4. 2018 17:00 Vernisáž výstavy - JAROSLAV CITA - ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové, Úpice

Městské muzeum a galerie JWM srdečně zve na výstavu z díla Jaroslava City, výtvarníka, malíře, spisovatele, ilustrátora a autora večerníčku i kresleného humoru, který svým významem a uměním do daleka přesáhl Náchodsko, svůj rodný kraj. Výstava je pořádána ve spolupráci s paní Zdenou Citovou, Základní školou T. G. Masaryka v Náchod a Mgr. Alenou Křivskou. 

23. 4. 2018 17:00 Přednáška - Mgr. Pavel Blatník: Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové, Úpice

Městské muzeum srdečně zve na přednášku Mgr. Pavla Blatníka, která je věnována fenoménu lokální železniční dopravy. Jak vypadaly počátky slavných lokálek v našem širším regionu, tedy v SV Čechách, se dozvíte na přednášce spojené s prezentací knihy přednášejícího.

Těšíme se na Vás v pondělí 23. 4. 2018 již tradičně v 17 hodin.